Strona zawiera elementy flash'owe.
Aby pobrać Adobe Flash Player kliknij tutaj.

Zajęcia

Przedszkole w ramach zajęć podstawowych zapewnia swoim małym podopiecznym:

Język angielski 5 razy w tygodniu

W każdej grupie wiekowej pięć razy w tygodniu.

Plastyka 2 razy w tygodniu

W czasie której nasi milusińscy poznając różne formy i techniki tworzenia prac rozwijają się manualnie.

Rytmika 2 razy w tygodniu

Z elementami gimnastyki korekcyjnej przy wykorzystaniu programu ćwiczeń gimnastyki mózgu wg P. Dennisona oraz elementów metody W. Sherborne.

Zajęcia teatralne 2 razy w tygodniu

Z elementami pantomimy, dzięki którym dzieci rozwijają artystyczną stronę swojej duszy.

Korektywa

Rozwijająca sprawność ruchową i tężyznę fizyczną, podczas której na życzenie rodziców, pani mgr Dorota Gutowska-Gumowska pracuje indywidualnie z dziećmi z wadami postawy.

Matematyka 2 razy w tygodniu

Kształtująca pojęcia dotyczące orientacji w przestrzeni, wielkości, czasu oraz uczy dodawania i odejmowania, a także tworzenia zbioru liczb.

Glottodydaktyka 2 razy w tygodniu

Nauka czytania i pisania wg prof. Racławskiego. Gimnastyka buzi i języka (wg M. Rocławskiej-Daniluk) Poprawiająca wyćwiczenie aparatu artykulacyjnego.

Psycholog

Przedszkole zapewnia zajęcia diagnozujące oraz stałą opiekę psychologiczną w tym również zajęcia grupowe i indywidualne mające na celu wspomagać rozwój dziecka.

Logopeda

Przedszkole zapewnia zajęcia diagnozujące.

Przedstawienia teatralne

Nasze przedszkole odwiedza agencja teatralna, która umila czas dzieciom wystawiając spektakle o różnej tematyce.

Goście specjalni

Placówka organizuje spotkania z ludźmi pracującymi w ciekawych zawodach (na przykład lekarzem, strażakiem, policjantem).

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia z logopedą

Dzięki bezpłatnemu spotkaniu diagnozującemu rodzice otrzymują informację o wadach wymowy dziecka oraz zalecenia specjalisty dotyczące dalszej pracy z dzieckiem w celu poprawy artykulacji, wymowy i dykcji. Na życzenie rodziców istnieje możliwość odpłatnej współpracy logopedy z dzieckiem w naszym przedszkolu.

Zajęcia z psychologiem 2 razy w tygodniu

Z przedszkolami współpracuje psycholog, który służy pomocą dzieciom, nauczycielom jak również Rodzicom. W razie potrzeby obserwuje dziecko a następnie organizuje indywidualne spotkania z Rodzicami aby wspólnie zdiagnozować i rozwiązać zaistniały problem.

Język angielski metodą Helen Doron

Na życzenie rodziców dzieci na terenie placówki przedszkolnej mogą uczęszczać na dodatkowe zajęcia z angielskiego.

Ju-Jitsu

Zajęcia płatne prowadzone przez Pana Wojciecha Jeża, reprezentanta Polski w Ju-Jitsu sportowym i wicemistrza Polski, wykwalifikowanego instruktora sportu z wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie sztuk walki.

Ceramika

Zajęcia prowadzone przez absolwentki ASP rozbudzające wyobraźnię i sprawność manualną dzieci. W trakcie pełnego cyklu zajęć dzieci przechodzą cały proces ceramiczny od wyrobienia gliny do dekorowania i szkliwienia gotowej formy.

Kurs tańca

Prowadzony przez instruktorów mających bogate doświadczenie w pracy z najmłodszymi dziećmi. Zajęcia mają na celu naukę wybranych technik tanecznych tj.: taniecklasyczny, hip-hop, taniec ludowy, towarzyski, elementy tańca nowoczesnego, technika release, oraz praca nad koordynacją ruchową.

Balet

Zajęcia mają na celu uwrażliwienie dziecka na muzykę, naukę płynności poruszania się, gracji i wdzięku oraz rozwój dziecięcej wyobraźni poprzez zabawy muzyczno- ruchowe metodą ekspresji ruchowej Labana.

Joga

Jest treningiem wzmacniającym dla całego ciała, uczącym koncentracji, stabilizujący postawę, korygujący problemy kręgosłupa, rozluźniający oraz uwalniający od napięć fizycznych i psychicznych.

Zumba

To nie tylko ćwiczenia i taniec. Podczas zajęć dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtuje i rozwija się kreatywność, dyscyplina oraz pamięć.

Warsztaty dziennikarskie

Zajęcia polegają na przybliżeniu dzieciom pracy dziennikarza. Aranżujemy rozmowy, wywiady, elementy wchodzenia w rolę piosenkarza, aktora lub polityka. Pracujemy także nad mową ciała.

Teatr w przedszkolu

To rozwijanie mowy i twórczego myślenia. Wykorzystujemy różne techniki teatralne. Od autoprezentacji, przez teatr lalek (kukiełki, pacynki, marionetki), po teatr cieni.

 

 

Wykonanie: Aginushop do góry!